Sráči – fejtón

Spread the love

Je to napríklad šéf lekárskych odborov, ktorý hlučne bojuje za zvýšenie platov lekárov a nemá odvahu do oči politikom povedať, že na vojenské lietadlá, zbrane pre Ukrajinu, migrantov sa bez mihnutia oka našli peniaze a naši pacienti môžu teraz pokapať?

Patria sem tiež učitelia, ktorí s úsmevom na tvári a  odhodlane v médiách vysvetľujú, ako budú učiť deti v nevykúrených školách – sú hrdí na to, ako sa dokázali novým podmienkam prispôsobiť?

Je na zaplakanie, že sem sa radia aj rodičia, ktorí nemajú odvahu povedať nahlas, čo si myslia o tých, ktorí dovolili, aby ich deti v takýchto školách, škôlkach a jasličkách mrzli a na otázku, čo si o tom myslia, pokrčia plecami a sucho konštatujú, že sa nič nedá robiť, iba sa prispôsobiť?  To isté platí pre dcéry a synov rodičov a starých rodičov, čo túto zimu možno v zdraví neprežijú, pre rozmar kreténov, ktorí nám vládnu?

Atď., atď.

Podobný zápal som videl v očiach baníkov, družstevníkov z archívnych správ z 50 rokov, keď referovali o výsledkoch ich hrdinskej práce a s akými ťažkosťami sa musia popasovať.  To boli  skôr hrdinovia, toto sú sráči (Pre progresívnu časť populácie sú to hrdinovia dnešných dní).

Pridajte Komentár

error: Content is protected !!