Pomsta – fejtón

„Vláda vo svoj posledný deň odklepla zmenu“, vyzerá to tak, že z pomsty – „Zruší zákaz dovozu ukrajinského obilia. Dosluhujúci minister hospodárstva Karel Hirman má zabezpečiť zrušenie vyhlášky, ktorou sa zakazuje vstup vybraných poľnohospodárskych produktov a potravín z Ukrajiny alebo s pôvodom z Ukrajiny na územie Slovenska.“

„Zákaz dovozu vybraných poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny na Slovensko však bude platiť naďalej, keďže toto opatrenie od 2. mája tohto roka pre Slovensko, Bulharsko, Maďarsko, Poľsko a Rumunsko zaviedla priamo Európska únia. Zákaz dovozu z Ukrajiny sa vzťahuje na pšenicu, kukuricu, repku a slnečnicové semená a potrvá do 5. júna tohto roka“.  Táto informácia nás mala po tej poplašnej upokojiť, aby sme si náhodou nemysleli, že sa nás chystajú kolektívne otráviť a súčasne pripomenúť, že nie sme svojprávni, a  že iba Brusel vie, čo je pre nás zdravé a čo nie.

Boh ochraňuj Slovensko!

„Slovensko ako členský štát Európskej únie nie je oprávnený prijať a vykonať jednostranné opatrenia, ktoré odporujú alebo konkurujú priamo aplikovateľným právne záväzným aktom Európskej únie,“ zdôvodnil rezort pôdohospodárstva a rozvoja vidieka zrušenie vyhlášky.

Inými slovami: minister končí, po ňom potopa.

Ak tomu dobre rozumiem EÚ nás núti jesť kontaminované potraviny z Ukrajiny.  Nestojí náhodou zdravie národa nad nejakým záväzným aktom. Čo je väčšia hodnota zdravie, alebo falošná solidarita?

Samozrejme, keby sme chceli byť objektívni, museli by sme porovnať našu vyhlášku   s tým, čo zakázala dovážať EÚ. Podľa jej reakcie na zákaz dovozu obilia hneď na začiatku  kauzy, keď sa prevalilo, aké škodliviny obilie obsahuje, nám však výsledok musí byť jasný.  Dobre pamätáme ako nás obvinili, čo si to vlastne dovoľujeme, presne v duchu európskej filozofie: ukrajinský fašizmus nie je fašizmu, jedy z Ukrajiny sú homeopatické lieky, ktoré majú aj probiotický účinok!

Od 5. júna herbicídy a iné škodliviny v obilí a v dovážaných potravinách expirujú, pretože zákaz platí iba dovtedy. Potom sa uvidí, ako budeme poslúchať.

Keď sa loď potápa, potkany ju prvé opúšťajú, tí naši stihnú ešte aj škodiť.

 

Literatúra

https://hnonline.sk/finweb/ekonomika/96078026-slovensko-stoplo-dovoz-obilia-a-dalsieho-tovaru-z-ukrajiny-vlada-chce-chranit-farmarov-eu-to-kritizuje

 

Pridajte Komentár

error: Content is protected !!