Zeppelin – aeronautický fejtón

Bývalý ministr kultury České republiky Daniel Herman v sobotu v Mnichově na sudetoněmeckém sjezdu převzal Evropskou cenu Karla IV., která je nejvyšším vyznamenáním sudetských Němců. V děkovném projevu Herman označil cenu za podporou v budování přátelství mezi Němci a Čechy a v boření vzájemných předsudků“ 

Neviem síce, za čo im ešte poďakoval, ale iba za borenie predsudkov to istotne nebolo.  Čo by to mohlo byť, môže pomôcť dekódovať starší fejtón Nomen omen spolu s odkazom https://www.etymonline.com/word/herman (okrem iného das Hermännchen je lasica) Treba si vybrať.
 

Posselt pre istotu drží diplom, aby ním Herman nezamavál ako Chamberlain po prílete z Mnichova
Posselt pre istotu drží diplom, aby ním Herman v eufórii nezamával ako Chamberlain po prílete z Mníchova

V Česku ho majú volať skôr  Quisling. V tomto prípade, však nepotrebujeme žiadne klasické vzdelanie, stačí nám, ako mnohým intelektuálom Wikipédia. Pekné je od pána Hermana, že svoj návrat do protektorátu nijak netajil a vrátil sa veľkolepo symbolicky na vzducholodi Zeppelin s nápisom GOOD YEAR, ktorý si domorodé obyvateľstvo preložilo, že nás čakajú bohaté a šťastné roky v rámci veľkého resetu skombinovaného s Green Dealom a prechodom na digitálne euro v roku 2025.

 

Zeppelin nad Prahou. Zdroj: Maťo

Naši Quislingovia a ostatní emisári nejdú takto s bubnom na zajace. Nie, že by sa vracali „na tajnáša“,  urobia propagačnú tlačovečku, uškeria sa, zodpovedia otázočky a ovečky sa po čase len čudujú, čo nám sem doviezli. Rúška majú pri tom na hube, lebo dúfajú, že ich nepoznáme, alebo tým chcú naznačiť, že nám ostáva len držať hubu a krok?

Návrat do našej reality

Tak, ako sa Korčok nevozí z Bruselu na Zeppeline, aj Herman si bezpečne vyznamenanie zrejme niesol asi v kufri v aute a pri srdci ho hrialo, že okrem iného pomáha aj on plniť domácu úlohu v rámci budovania Svätej rímskej ríše a nemeckého národa (Sacrum Romanum Imperium Nationis Germanicae, Heiliges Römisches Reich Deutscher Nation), ktorej cisárom bol aj Karol IV., po ktorom je pomenovaná cena, ktorú dostal za dobré služby.  Karol IV. môže byť spokojný, Alfréd Nobel, vynálezca dynamitu, čiastočne tiež, keď jeho medailu za mier dostal napr. Al Gore alebo B. Obama. No u nás sa spravidla takéto historické osobnosti obracajú v hrobe, keď po nich pomenované vyznamenania dostávajú kreatúry, ktoré za judášsky groš šliapu po tom, čomu zasvätili a niektorí aj položili svoj život. Faktom je, že Germáni a ostatní árijci boli vždy precízni vo všetkom a často aj na našu škodu.

Napriek tomu, že Herman v skutočnosti neletel do protektorátu  vzducholoďou, pretože po slávnostnej recepcii v Hofbreuhäuse by to nebolo bezpečné, faktom zostáva, že treba mať stále pred očami N. Chamberlaina1 pri návrate z Mníchova, keď sa súčasní dočasní správcovia gubernií vracajú z konzultácií od svojich chlebodarcov. 

V tejto krajine mnohým v živej pamäti určite zostalo vypustenie atómovej bomby, keď sa jej vodca  vrátil od kancelárky.  Tlačovku som počul, keď som si predstavil, čo nás čaká, mal som dve hodiny zvýšenú teplotu a možno to zvýšilo moju imunitu a pomohlo prežiť do týchto dní zrejme v dobrom psychickom zdraví. Časom tento deň bude v kalendári, ako pamätný deň štátom organizovanej depopulácie.

Naši zradcovia nosia podobné správy
„Doniesol som nám mier, ktorého ozvena bude  vojna“. Beda vám, ak pri svojej záchrane porušíte nami určené gentlemanské pravidlá.

Zdá sa, že niekoho nápad naložiť našich domácich zradcov do vzducholode Hindenburg a poslať ich na poslednú cestu do New Yorku, nie je až taký dobrý. Elon Musk by musel miesto pojazdných autobatérii začať vo veľkom vyrábať vzducholode, s ktorými však  má EÚ iné plány:

Prvé pristátie Zeppelina
Graf Zeppelin – predchodca vzducholode plánovanej na ekologickú dopravu medzi Bruselom a Bratislavou emisárov, liečiv a pod.

Pokiaľ nechceme, alebo nemôžeme akceptovať, že revolúcie sú lokomotívy dejín1Modistka Márie-Antoinetty, slečna Bertinová, keď svojou obratnou rukou omladzovala starý klobúčik, zvolala: „Skutočne nové je len to, na čo sa už zabudlo“, môžeme zatiaľ využiť poznatky aj z toho, aké, kto a od koho dostal dotyčný vyznamenanie. Môže nás to trochu zorientovať, aby sme týchú istých judášov znovu nezvolili a vonkoncom im neverili.

Pokiaľ ale aj takéto informácie sa stanú súčasťou komplexného materiálu2 o personálnych väzbách, hlasovaní v parlamente, účasti na privatizácii, vystúpeniach v kľúčových momentoch a pár dni pred voľbami ho, aj keď vzducholoďou, porozhadzuje po tejto krajine, autor tohto projektu určite dostane vyznamenanie. Týmto konštatovaním sme sa dostali  úplne na začiatok. Už teraz vieme, že to bude politická mimovládka, ktorá ho udelí.

Týmto  záverom nebudme prekvapení. Doterajšia prax aj tak ukazuje, že stredne intenzívna mediálna masáž so spúšťacími signálmi typu: “ slušnosť, treba spájať, som úprimná, zastavme korupciu, treba voliť zmenu, lebo Fico“,  mandžuského kandidáta – voliča tejto krajiny zase nasmeruje na toho „pravého“.  Potom asi je reálnejšie riešenie vo využití chyby v projekte Ferdinanda von Zeppelina, ako ilustruje úvodný obrázok – samozrejme to treba chápať symbolicky. Nie sme predsa Germáni a nebažíme po cene Karola IV. a jej podobných pečiatkach pre lepšiu identifikáciu „našich“. V tomto svete nič nie je zadarmo.

Poznámky

  1. Drzo a bezohľadne nás vtedy hodili Briti Hitlerovi do náručia, aby nás po vojne mohli deptať za to, že sme sa nesprávali podľa ich predstáv a jedného hazardného hráča. Národ námorníkov zabudol, že od tohto okamihu platilo pre zradených zachráň sa ako môžeš. Ostatné sú kaviarenské reči.
  2. V tejto súvislosti treba pripomenúť, že za minulého režimu, keď nás strašili  bavorským premiérom  Francom Jozefom Straussom, som mal kreatívny návrh na nástenku (vôbec nesúvisel s vyššie uvedeným, podľa dobových médií, revanšistom), znázorňujúcu „kto s kým a kto koho“. V prípade použitia vhodných  prírodným materiálov a ich dostatočnej hustoty, mohol vzniknúť  tzv.  erotický gobelín. Výsledkom takejto vizualizácie nie len erotických, ale aj ekonomicko-politických záujmových vzťahov v súčasnosti vznike tkanivo,  odolávajúce aj samurajskému meču. Takáto tapiséria, alebo keď chcete gobelín, by mal visieť nad obrazom prezidentky v každej kancelárii a ako rohožka pred dverami voliča tejto krajiny.

 

POZNÁMKY
  • 1
    Modistka Márie-Antoinetty, slečna Bertinová, keď svojou obratnou rukou omladzovala starý klobúčik, zvolala: „Skutočne nové je len to, na čo sa už zabudlo“

Pridajte Komentár

error: Content is protected !!