Progresivistická autosugescia – poznámka

Progresívci sa tak často oháňajú bojom proti korupcii, pričom kradnú a uplácajú rovnako ako tí, ktorých kritizujú, podporujú vojnu a tvrdia, že bojujú za mier, bránia demokraciu fašistickými metódami a podobne, že nakoniec musia uveriť, že oni sú tí skutoční nositelia všetkých ľudských, politických a sociálnych cností, ktoré doteraz poznáme. Samozrejme im to nestačí, a preto vymýšľajú stále nové a rafinovanejšie, deštruktívne „cnosti“, a tak postupnými krokmi vedú ľudstvo ku globálnej katastrofe.

Toto sa deje na úrovni indivídua.

Média, klanové orgie v sociálnych sieťach, zmysly a intelekt adaptovaný iba na monitor a mobil, strata zmyslu pre rovnováhu (ešteže dokážu ustáť na kolobežke) vytvárajú ideálne podmienky pre kolektívnu hypnózu, ktorá sa hypnotizérom pomaly a iste vymkýna z rúk.

Návrat do normálneho stavu je možný ako v prípade bežnej psychoanalytickej seansy – odpočítavaním od desiatich k jednej, pričom nula sa už nemusí vysloviť:

Odpočítavanie pri štarte rakety  s atómovou hlavicou, alebo postupný návrat ku koreňom civilizácie, aby sa prihriate hlavy progresívcov stihli pozvoľne ochladiť.

Obe možnosti majú v rukách politici. Sú na to ale dostatočne civilizovaní?

 

Poznámka ma napadla, keď som si spomenul na jedného môjho progresívneho známeho, ktorý sa ráno prebudil a zistil, že je bojovník proti korupcii.

Pridajte Komentár