Priorita je funkčná vláda, Huliaka treba vyriešiť neskôr – fejtón

SNS má určite medzi svojimi sympatizantmi človeka, ktorý robil na MŽP SR vo vedúcej funkcii. Stačí riaditeľ odboru, alebo vedúci oddelenia, aby Čaputová nemohla namietať, že nemá skúsenosti. Keď tam takého nenájdu, predsa mali pod svojou kontrolou napr. školstvo. Nepoznajú odtiaľ  dákeho svojho bývalého štátneho zamestnanca?

Tohto nech navrhnú na ministra. Za štátneho tajomníka po vymenovaní vlády, Fico vymenuje Huliaka. Minister – sympatizant SNS, sa po mesiaci vzdá funkcie, keby sa mu na poste zapáčilo, vláda ho odvolá. Fico navrhne Huliaka za ministra a kauza je vyriešená. Priorita je funkčná vláda, aby cestoval do Bruselu Fico a nie Odór. Huliak to určite pochopí.

Pokiaľ v SNS nemajú dosť vhodných kádrov na jesenného ministra, nech sa len dobre poobzerajú okolo seba, alebo zavolajú na Korene, Maticu a podobne!  Dúfam ten z kandidátky SNS, čo čaká až sa uvoľní miesto po Huliakovi, aby si sadol na stoličku v parlamente, mesiac vydrží.

S humbukom okolo menovania Huliaka treba skončiť, svoju informačnú a osvetovú úlohu už splnil. Takto to môže vyzerať, že tvrdohlavý Danko, si za každú cenu chce presadiť svoje, alebo si takto nešťastne potrebuje niekto vybaviť účty s prezidentkou. No nebude to asi tak. Napr. analytik a už aj poslanec Michelko vo svojom videokomentári, po tom čo upozornil na to, že prezidentka môže Ficovi odobrať poverenie, v závere odporúča neustúpiť, pretože by to bol precedens.  Fico pri moci bude mať predsa páky, aby sa takáto situácia neopakovala. Hlavne, aby si koalícia nepresadila za budúceho prezidenta niekoho, kto napokon prebehne do nepriateľského tábora.

Osudovo sa mýlia tí, čo si to myslia. Diplomacia v politike, je im asi úplne cudzia.  Prispievajú k tomu, že sa Čaputovej podarí nakoniec dosiahnuť svoj cieľ.

Potom Boh ochraňuj Slovensko!

 

Pridajte Komentár