Vyčerpaný Fico? – fejtón

Fico po Mečiarovi je nesporne najschopnejší politik, akého sme mali od predposledného  prevratu (posledným sa dostal Matovič a  spol. k moci), začína, ale nie len mne, liezť pomaly a iste na nervy tým, že väčšinu svojej energie venuje na obranu vagabundov  z jeho strany. Za to si ho však ako poslanca neplatíme a  mnohí do neho preto  nevkladali a nevkladajú svoju poslednú nádej.  Neviem, kde by mu stála hlava, keby Pele nezradil. Podstatná časť vagabundov odišla s ním, aspoň dúfam. Cítim, že je z toho nekonečného obhajovania vyčerpaný. Na tlačovkách  síce občas zdôrazňuje svoju dobrú kondíciu, no v tomto prostredí to nie je vhodný marketingový ťah. My radšej poľutujeme a máme radi úprimnosť.  Fico tiež kedysi  verejne priznal, že je veľmi meteosenzitívny.  Ja som tiež, preto viem, čo to znamená. Narodil som sa o pár rokov skôr ako on,  presne v ten istý deň.  V prípade, že funguje astrológia (rovnaké dáta narodenia), mal by som byť schopný vcítiť sa do jeho duše a rozumieť mu, keď nechcem iba akceptovať, že aj jeho riadi Soros.  Ľudsky ho chápem , ale jeho súčasnú váhavú politiku len čiastočne.

Z dobre pripravenými tlačovkami, kde ako na tribúne stoja toporne jeho verní a kývu hlavami a Blahovými statusmi sa veľa toho nezmení. Blaha je v tomto dobrý, nemá konkurenciu, ale Nobelovu cenu za literatúru, ako dostal W. Churchill, určite nedostane.  Zdá sa mi podozrivé, že v poslednej dobe príliš často vo svojich statusových hrozbách spomína: „Je to posledný raz“  a „skutek utek“.  Opäť tlačovka, obhajoba dákeho smeráckeho poblúdilca, ktorému klepli po prstoch, vtipné statusy a zase nič konkrétne. Stačí len tak pre výstrahu niekoho z nich zavrieť a celá strana nebude do riadnych parlamentných volieb nič iné robiť.

Tak, ako zo začiatku SMER média a sociálne siete podceňoval, teraz  im podriadil celý systém straníckej práce  smerom k verejnosti. Môže sa to zdať ako naplnenie gottwaldovského „Čelem k masám“, ale v rozpore s leninským „Menej okázalých fráz, viacej drobnej, každodennej práce“.  Môžete sa  usmiať, že to boli komunisti, lenže Geobbles sa nehanbil, čo to sa od nich priučiť a o našich liberáloch ani nehovorím. Tí, keď nie osobne, ale ich západní inštruktori, skúsenosti z „revolučnej praxe“ proletariátu rozpracovali a priviedli k dokonalosti, a to takej,  že len tí, čo kedysi aspoň privoňali k teórii marxizmu-leninizmu cítia, o čo ide. Týmto tvrdením nechcem znevažovať výdobytky medzinárodného robotníckeho hnutia ani marxistickú filozofiu.

Opozícia teda trpí sebaukájaním a my odvážnejší občania podpisujeme všelijaké vyhlásenia, ktoré nesmelo pripomínajú vláde, čo by mala a nemala robiť.  Podpísali sme ich už desiatky a zatiaľ najväčší efekt z nich je, že vieme o existencii signatárov1a je dobrým podkladom pre SIS a CIA. Je to  moja historická skúsenosť.

Osobne cestu vo výzvach od „osamelých vlkov“ (spolkov, organizácií, osobností) po spájaní s národnou mentalitou, kde každý by najradšej sám spájal (sebe podriadil), bez náležitej  psychickej a osvetovej prípravy, pri tejto otupenosti národa nevidím, ako efektívnu. Faktom však zostáva, že keď neprší aspoň kvapká a  iné príslovie hovorí:  častá kvapka urobí aj do kameňa dieru, lenže do tvrdej, kovidom zblbnutej a vytvrdenej palice veľmi ťažko.

Myslím si preto, že za súčasný stav nie je až tak celkom zodpovedná vláda, ale neschopná opozícia, napriek tomu, že má v parlamente menšinu. Predčasné voľby nikomu nevyhovujú, všetci riskujú, že sa tu zjaví niečo úplne nové a budú mať po teplých miestach v parlamente.

Je mi veľmi podozrivé prečo, keď na zriadenie vyšetrovacieho výboru je potrebný súhlas parlamentu, neurobili aspoň poslanecký prieskum na Ministerstve zdravotníctva SR, ŠUKL a  Úrade verejného zdravotníctva, nezavolali si na koberec riaditeľov nemocníc  a nepodali o tom verejnosti  informácie. Bolo by to, keď nič iné, spestrenie týchto už stereotypných tlačoviek. Taká silná strana ako je Smer musí mať stále všade svojich rezidentov. Nemohli všetkých predsa odhaliť a vyhodiť. Čo im nepodávajú správy?

Prečo neiniciovali Smeráci nezávislú vyšetrovaciu komisiu, kde by boli zástupcovia opozície a napr. odborníci, ktorí sú aj úspešní blogeri, aby sa následne na propagáciu záverov dali využiť sociálne siete?  Koho by zaujímali vyhlásenia koalície, že je to všetko nelegálna, zúfalá akcia antivakcerov a podobne?

Tieto a podobné aktivity by možno zotreli kovidové šupiny z očí väčšiny obyvateľstva. 

Otázok sa dá položiť viacero.  Odpovedať na to, prečo okrem pompéznych tlačoviek, neúspešných legislatívnych iniciatív, v podstate nič iné zásadné neurobili, si môže každý sám, po prvotnej otázke: “ Cui bono, komu to prospeje-lo“. Aby sme boli objektívny treba pripomenúť, že urobili zopár mítingov pre istotu v inom kúte Bratislavy, aby ich náhodou nespojili s inou časťou opozície (s tou „extrémistickou“) a jednu spanilú jazdu politických veteránov.

Poučme sa pre mňa za mňa aj od Sorosa, nemôžme sa len vyhovárať, že on má peniaze a médiá. Iniciatívu musia prebrať opozičné strany, pokiaľ sa, ako zázrakom nezjaví nová pronárodná politická sila.

Páni a dámy v parlamente, zoberte svoje lopatky a kýbliky a poďte sa spolu pohrať aspoň raz na  naše spoločné pieskovisko, pokiaľ nám ho tornáda nenávratne nerozfúkajú.

RAF Tornado GR4 MOD 45155233.jpg
Tornádo preukázalo svoje kvality v plnom rozsahu vo vojnách v Iraku, v Bosne, v Kosove, ale aj v konfliktoch menšej intenzity, ako boli vojny v Afganistane, Líbyi a Jemene. (Slovensko nie je zatiaľ v zozname). https://sk.wikipedia.org/wiki/Panavia_Tornado

Poznámky:

  1. Rôzne výzvy a petície sú vďačným podkladom pre SIS, CIA, GRU a iné organizácie s podobným zameraním.

Dodatky

Tlačová beseda strany Smer z 6.9.2020. S tou meteosenzivitou to asi nemáme až tak zharmonizované. Fico bol vo forme.  Ja som sa dnes necítil 2x dobre. Moc je nielen afrodiziakum.  Takto mal vystupovať podstatne skôr. 

Pridajte Komentár

error: Content is protected !!