Nie je progresívec ako progresívec – fejtón

Tí naši bratislavskí vrátane primátora iba s nadšením privítali plagát Divadla P. O. Hviezdoslava, kde nášmu národnému bardovi odrezali hlavu. Kanadský parlament z úcty k Zelenskému, aby sa v u nich cítil ako doma, s ováciami privítal 98 ročného bývalého ukrajinského esesáka.

Nesmieme byť preto k tým našim takí nezhovievaví, v ich prípade to bolo tak, že svorne pochopili, že išlo  iba o  hyperbolu, pretože autor plagátu to tak  krvavo určite  nemyslel.

V prípade esesáka v parlamente, zrejme tých povraždených Židov a Poliakov (Rusov v tejto krajine už nepokladajú za ľudí), tiež chápali ako prejav mladíckej nerozvážnosti a teraz, keď má 98 rokov ho ukázali Zelenskému ako príkladného demokrata a filantropa. Určite to nebolo tak, žeby mu chceli naznačiť, že keď bude poslúchať aj jeho niekedy rehabilitujú,  alebo žeby  ho nebodaj chceli zdiskreditovať?

Už len také povrchné porovnanie naznačuje, že tí bratislavskí progresívci  sa majú ešte čo učiť.  Jedine, žeby teraz pred voľbami predstierali, že hrajú iba druhú progresívnu ligu, aby sa po voľbách mohli prejaviť v plnej sile.

Nemôžu predsa v rámci predvolebnej kampane vyložiť všetky karty na stôl, na čo by sa potom ich voliči mali po voľbách tešiť.

 

Zdroj

https://www.armadnymagazin.sk/2023/09/24/65193/

https://www.wsws.org/en/articles/2023/09/25/lapr-s25.html

https://www.hlavnespravy.sk/co-je-zle-na-kanade/3268904

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zide-v-soku-Zelenskyj-tleskal-SSakovi-Nejde-zamluvit-Prvni-omluva-padla-743344

 

Pridajte Komentár